Evinizin Değerine Değer Katacak Çatı Modelleri

çardak fiyatları belirlenirken nelere dikkat edilir
Çardak Fiyatları Belirlenirken Nelere Dikkat Edilir ?
Temmuz 25, 2017
profesyonelbir-çatı-ustası-ile-çalışmanın-faydaları-nelerdir
Profesyonel Bir Çatı Ustası İle Çalışmanın Faydaları Nelerdir ?
Temmuz 25, 2017
çatı-modelleri-2

İnsanoğlunun doğuştan gelen en önemli ihtiyacı barınabileceği bir yerin olmasıdır. Bu ihtiyaçtan ötürü sahip olduğumuz evlerimizin bizler için anlamı oldukça büyüktür. Evimizde yaşayacağımız en küçük bir sorun bütün hayatımıza yansımakta ve keyfimizi kaçırabildiği gibi istediğimiz özellikler ile donatılmış bir eve sahip olmak da hayatımıza neşe ve tat katacaktır. Ancak bu noktada evlerimizin belki de en temel parçalarından olan çatıları çoğu zaman göz ardı ediyoruz. Tam anlamıyla güzel bir eve sahip olabilmek için çatı bakımı oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra yaşam alanımıza ve hayatımıza renk katabileceğimiz bir çok çatı modelleri bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlerle bu çatı modellerini ve özelliklerini paylaşıyoruz !

 

Beşik Çatı

Beşik-Çatı

Çatı modelleri arasında beşik çatı sistemi, bir binanın çatı katına yapılabilecek olan iki taraflı eğimi olan bir çatı sistemidir. Beşik denilmesinin nedeni ter açıdan bakıldığında beşik gibi içe doğru ve uca doğru basıktır. Beşik çatı dublex olan daire üzerlerine yapılır, yapılma sebebi ise çatı katını daha rahat kullanabilmektir. iki tarafa eğimli bir şekilde olan beşik çatı meyilini isteğiniz kadar verebilmeniz ve çatı ortasını istenilen yüksekliğe getirebilmek.Böylece hem çatı katınızı rahatça kullanırken hem de evinizin dış görünüşünde estetik bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Sundurma Çatı

Sundurma-çatı

Sun­durma çatı­la­rın özel­likle este­tik bir tasa­rım sun­ması yanında farklı bir deko­ras­yon ürünü ola­rak kar­şı­mıza çıkmaktadır. Sun­durma çatı pra­tik uygu­la­ma­la­rın odak nok­ta­sında yer almak­ta­dır. Genel ola­rak her yüzey için kolay uygu­la­na­bilme man­tı­ğına sahip­tir. Bunun yanı sıra çatı modelleri arasında daha çok eko­no­mik bir uygu­lama alanı sunmaktadır.

 

Kırma Çatı

Kırma-Çatı

Diğer adi “çok yüzeyli çatı” olan kırma çatılar en çok kullanılan, en yaygın çatı türüdür. Yüzey eğimleri dört yöne de eşit, tüm saçakları yatay ve ayni düzlem üzerinde olan, yüzeylerinin birbirine düz, eğik, düşük ve dere çatı türüdür.

Ahşap Çatı

Ahşap-Çatı

Ahşap yapılar çok uzun sürelerdir insanların birçok farklı sebeplerden ötürü büyük bir beğeni ile tercih edilmektedir.  Ahşap çatı konusunda işçilik için ayrı bir özen gösterilmelidir. Özel uygulamalara bağlı olarak dağ evi, villa veya farklı amaçla kullandığınız yaşam alanlarınız için ahşap çatı ahşabın sıcaklığını mekanlarınıza yansıtacağınız bir alternatif oluşturacaktır. Samimiyetin ve içtenliğin kaliteli malzemelerle mekanlarınıza uygulanarak yansıtıldığı çatı modelleri içinde tercih edeceğiniz ahşap zevkinize uygun şekilde tasarımlarınızın bir örneği olacaktır. İç ve dış dekorasyonda hakim kıldığınız ahşabı çatıda da uygulayabilme bütünlüğün bozulmadan estetik bir biçimde mekanlarınıza yansıtılmasını sağlamaktadır.

 

Bu yazımızda sizlere çatı modelleri hakkında bilgiler paylaşmaya çalıştık. Aklınıza takılan bütün sorular için ve çatı yapımı ve çatı tadilatı hakkında sorularınız için bizlere sitemizde bulunan iletişim bölümünden yazabilir ve sorularınıza cevap alabilirsiniz.

 

0 (543) 236 7407